Ana Sayfa > Okulumuz Hakkında

Soğuksu İlkokulu

Telefon : +905075176259
Belgegeçer : 0
Eposta Göndermek için tıklayınız
WEB http://soguksuilkokulu.meb.k12.tr
Adres : Van/Çaldıran/Soğuksu Köyü
VİZYON : Çaldıran Soğuksu İlk Okulu olarak öğrencilerimizin eğitimini gerçekleştirmek için Türk adet ve göreneklerine bağlı, rekabet halinde olan, bilim-fen ve teknolojiyi kullanabilen farklı ve mutlu bir okul olabilmektir. Tüm bunların doğrultusunda ; • Okulumuzda öğrenme, temel ihtiyaç kabul edilir. • Okulumuzda hem öğretenler hem de öğrenenler birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişmesine yardımcı olmanın önemine inanır. • Okulumuzda, herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışır.
MİSYON : Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda çağımızın gerektirdiği bilgi ve becerileri kazanmış,topluma uyumlu ve üretken bireyle yetiştirmek.Tüm bunların doğrultusunda; • Öğrenciler bütün çalışmalarımızın odak noktasıdır ve amaçlarımıza temel oluşturur. • Biz, hepimiz öğrencilerimizin başarısını arttırmak için karşılıklı olarak sorumluluk alır ve verimli bir şekilde çalışırız. • Biz, birbirimize ve kendimize güveniriz. Öğrencimize bir birey olarak saygı duyar, onları koruyup, gözetiriz. • Biz farklıyız. Yetenekli, enerjik, coşkulu ve üretkeniz.
BAŞARILAR : Çaldıran köy okullarında,en başarılı köy okulları arasındadır.Her yıl Anadolu,Anadolu Öğretmen,Anadolu İmamhatip ve Fen Liselerine pek çok öğrenci göndermektedir.
Öğretmen : 13
Rehber Öğretmen :
Öğrenci : 319
Resim Sınıfı :
Müzik Sınıfı :
Derslik : 13
BT Sınıfı : 0
Misafirhane :
Kütüphane :
Fen Labaratuarı: 0
Hazırlık Sınıfı :
Konferans Salonu :
Atölye-İşlik : 0
Spor Salonu :
Öğretim Şekli : Tam gün
Kantin:
Yemekhane :
Revir :
Bahçe :
Saatler : 8:00 -12:40
Bağlantı : ADSL (16 Mbit ve üzeri)
Yabancı Dil :
Isınma : Kaloriferli
Pansiyon :
Lojman : Okul lojmanı bir bina olup içerisinde 4 adet daire bulunmaktadır. Sayısı:4
Servis :
Ulaşım : Okulumuz Soğuksu Köyünden gelen öğrencilere ve bağlı olan Alakaya,Toprakseven,Başeğmez,Uzunyol,Gülizar ve Demircik´ten taşımalı olarak gelen öğrencilere temel eğitim sağlamaktadır.
Yerleşim Yeri : Okulumuz,Çaldıran-Doğubeyazit yolu üzerinde bulunmaktadır.
İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Soğuksu Köyü´nde bulunan Soğuksu İlkokulumuz Çaldıran İlçe merkezine 18 km, Van il merkezine ise 127 km uzaklıktadır.
Kontenjan Bilgileri :
Taban-Tavan Puan Bilgileri :
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu :
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi :
Sportif Etkinlikler :
Bilimsel Etkinlikler :
Proje Çalışmaları :
Yurtdışı Proje Faaliyetleri :
Diğer Hususlar :
Yazdır :